úspěch

Finále WU11 2023

Stříbrný Strahov

Dívky Podlipanska F.L.T. pod praporem OFS kolín

Na druhou adventní neděli vyrazily dívky Podlipanska pod praporem OFS Kolín dobýt pražský Strahov na turnaji výběrů okresů Středočeského kraje, kategorie do 11 let. Přestože jsme nepatřili k favoritům turnaje, hned v prvním utkání jsme zaskočili silnou Příbram vítězstvím 2:0, kdy skvěle zachytala naše gólmanka Anita. Povzbuzeni touto výhrou, nabraly naše děvčata sebevědomí a s přehledem přehrály v moc pěkném utkání Beroun 3:0. Posledním soupeřem skupinové fáze turnaje byla pro nás Praha východ, která podlehla naší silné střelnici 7:0. Tím jsme bez ztráty bodu a obdržené branky postoupili do semifinále proti soupeřkám z Prahy západ. Semifinále bylo kvalitativně velmi vyrovnané a naše dívky se po krásné kombinační akci dostaly rychle do vedení. Soupeřky se snažily zvrátit vývoj utkáni na svoji stranu, což se jim podařilo v druhé krásným lobem zhruba 5 minut před koncem řádné hrací doby. Obdržená branka nás sice vyburcovala k ještě většímu tlaku na bránu soupeře, ale k zakončení jsme se bohužel dostali. O postupujícím do finále musely tedy rozhodnou pokutové kopy. V první série jsme šli rychle do vedení a to jsme si drželi až do pátého kola, kdy se na nás soupeř bohužel dotáhl. Nicméně v šestém kole opět uspěla naše gólmanka Anita a svojí krásnou penaltou rozhodla o postupu Ellenka. Euforie mohla vybuchnout naplno a i naše skupiny fanoušků se konečně dostaly do správného varu. Turnaj se blížil do samého konce. Nervozita a únava u nás už viditelně stoupala. Ve finále na nás čekal výběr okresu Kladno, který udržel své čisté konto po celou dobu turnaje. Finálový zápas jsme začaly bojovně a bez bázně. Hned v první minutě jsme se řítili na branku, ale náš pokus zastavil faul a první zranění. Podobný scénář se bohužel opakoval i o několik minutek později. Sice oslabeni, přesto jsme napjali poslední zbytky sil. Naše šance ale většinou končily na hranici pokutového území, odkud jsme několikrát rozehrávaly nadějné přímé kopy, ale k tížené brance to bohužel nevedlo. Sportovně musíme přiznat, že dívky Kladna hrály velmi pěkně a efektivně dopředu a postupně se jim podařilo třikrát překonat naší obranu, čímž finálového utkání rozhodly. Výsledek finále jsme obrečeli, ale stříbrná medaile na krku, u nás nakonec vykouzlila úsměv a radost. Opět se ukazuje, jakou sílu má spolupráce a poctivá práce s mládeží na našem okrese. Na Strahově reprezentovaly: Nikolka, Rozárka, Verča a Amálka (Viktoria Radim), Bára (Velký Osek), Klárka a Deniska (Sokol Sendražice), Elenka (Bečváry), Anita (Velim) a Ellenka (Sparta Kolín).

Během turnaje dostaly naše dívky netradiční odměnu, když jsme jim umožnili navštívit trénink A týmu AC Sparty Prahy a potkat se s jejími hráči.